Jak wybrać sukienkę wieczorową odpowiednią do typu sylwetki?

Wybór odpowiedniej sukienki na specjalne i wyjątkowe okazje nie jest sprawą prostą. Wiele kobiet zastanawia się zatem: jak wybrać sukienkę wieczorową idealnie dobraną do jej typu sylwetki. Sukienka powinna mieć bowiem nie tylko odpowiedni krój, który będzie podkreślał atuty sylwetki, a jednocześnie maskował ewentualne drobne mankamenty, ale również właściwy kolor. 

Jak wybrać sukienkę wieczorową dla typu gruszki?

Kobiety o tym typie budowy powinny wybierać takie sukienki wieczorowe dobrze dopasowane w biuście oraz w rejonie talii: https://intimiti.pl/sukienki-wieczorowe. Powinny one opływać wokół linii bioder i tworzyć kształt litery A. Mogą to być na przykład bardzo długie i niezwykle eleganckie suknie bez ramiączek w ciemnych kolorach z efektownym  wycięciem na plecach oraz subtelnymi zdobieniami.  

Sukienka dla kobiety o kształcie jabłka

Kobiety posiadające ten typ sylwetki będą wyglądały bardzo korzystnie w prezentowanej powyżej sukience w kształcie litery A lub fasonach z podwyższoną linią, co spowoduje jej optyczne wyszczuplenie i nada sylwetce prawidłowe proporcje.    

Sukienka dla kobiety o kształcie klepsydry

Atuty figury w kształcie klepsydry powinny zostać podkreślone poprzez wybór sukni dopasowanej w rejonie talii. Biust za to prezentować się będzie niezwykle pięknie w fasonach z dekoltem wyciętym w kształcie trójkąta. Aby dodać sukni elegancji warto postawić w tym przypadku na klasyczną czerń, a stylizację uzupełnić o dodatki w kolorze srebra lub złota. Panie posiadające bardziej obfity biust powinny również zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego biustonosza. Zapewni o nie tylko właściwe podtrzymanie piersi i komfort przez cały wieczór ale również korzystnie wpłynie na właściwe proporcje sylwetki.     

Sukienka dla kobiety o sylwetce chłopięcej

Aby sukienka prezentowała się atrakcyjnie, a jej właścicielka wyglądała kobieco konieczne jest nadanie sylwetce nieco więcej kształtu. Można to osiągnąć poprzez wybór sukienki z wyciętą linią pleców lub wiązaniem na szyi. Korzystne są wszelkie drapowania, marszczenia i dodatkowa ilość materiału. Jeżeli zaś chodzi o wybór koloru warto postawić na odważną barwę na przykład czerwień. Ciemne i dość smutne odcienie szarości i czerni mogą bowiem dodatkowo optycznie wyszczuplić sylwetkę, co w tym przypadku nie jest pożądane.

You might also like