prawidła ekskluzywne

Prawidła do butów dla wymagających mężczyzn

W dzisiejszych czasach najlepszymi parametrami mogą pochwalić się prawidła cedrowe, które w swojej klasie nie mają sobie równych. Godne polecenia są przede wszystkim te modele, które dbają o całą powierzchnię obuwia. Szczególnej opieki wymagają buty wykonane ze skóry licowej, nubuku albo popularnego zamszu.

Dlaczego warto pielęgnować swoje buty?

Naturalna skóra wbrew pozorom jest bardzo delikatnym i wrażliwym materiałem, który wymaga szczególnej opieki. Skóra niestety chłonie wodę, dlatego też warto mieć pod ręką prawidła drewniane, które znacząco ułatwią wysychanie. Tańszym rozwiązaniem są oczywiście plastikowe modele, ale nie spełniać będą one swoich wszystkich zadań. Unikać należy również tych prawideł, które dociska się za pomocą specjalnej sprężyny zakończonej kulką. Modele te mogą niestety stopniowo wypaczać pięty, dlatego też można przez przypadek uszkodzić swoje ulubione buty.

Kiedy warto skorzystać z plastikowych prawideł?

Plastikowe prawidła (oferta) bez żadnego większego problemu można wykorzystać do zabezpieczania zdecydowanie mniej formalnego obuwia. Mowa tutaj przede wszystkim o butach sportowych, które zakłada się na siłownię albo do biegania. Plastikowe prawidła doskonale nadają się również do pastowania i pielęgnacji obuwia. Niestety drewniane modele są dość ciężkie, dlatego też bardzo trudno jest w nich dokładnie wyczyścić swoje ulubione buty. Jeżeli nie mamy prawideł w domu, to warto skorzystać z pomocy zwykłych gazet.