Jak można impregnować męskie buty zamszowe?

Oryginalne buty calvin klein męskie wykonane z zamszu nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też pamiętać należy o ich impregnacji. Zamsz jest materiałem, który bardzo mocno chłonie wodę. Aby wydłużyć ich żywotność warto postawić na sprawdzone preparaty do impregnacji. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, w jaki sposób można zadbać o swoje ulubione buty.

Impregnacja obuwia od a do z 

Jak wspomniano powyżej w pierwszej kolejności warto postawić na specjalistyczne preparaty do impregnacji, które na szczęście dostępne są w każdym porządnym sklepie obuwniczym. Najbardziej wygodne są preparaty w formie zwykłego spray’u. Zaleca się rozpylenie środka zabezpieczającego w odległości około 20cm od obuwia. Ważne jest również to, żeby pozostawić buty na około 30 minut, aby dokładnie wyschły. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale zamszowe buty calvin klein męskie nie należy wystawiać na działanie promieni słonecznych. W ten sposób może niestety bardzo szybko dojść do wypłowienia koloru. 

na zdjęciu buty marki Calvin Klein z witryny MayOutWay

Czy warto postawić na impregnacje?

Największą wadą impregnacji jest to, że obniża ona nieco walory estetyczne obuwia. Aby zniwelować niekorzystny efekt wizualny warto więc postawić na sprawdzone preparaty od renomowanego producenta. Bezpieczniejszym wyborem jest specjalny wosk do impregnacji butów zamszowych. Niestety przez wosk traci się nie tylko przyjemną strukturę zamszu, ale również ogranicza się przepływ powietrza. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że stopy szybciej się pocą i powstaje nieprzyjemny zapach.

You might also like