szczotka do zamszu

Jak czyścić buty?

Płynna pasta do butów sprzedawana jest w plastikowej butelce z wyciskaną końcówką i małym aplikatorem z gąbką. Aby zmniejszyć lepkość, produkt ma zwykle bardzo niską zawartość wosku. Płynny lakier do butów to złożona mieszanka. Głównym składnikiem jest emulsja wosku polietylenowego. Różne polimery, zazwyczaj akrylany, są kolejnym ważnym składnikiem, nadającym połysk i utrzymującym barwniki w zawiesinie.

Czyste obuwie

Szczotka do butów to niezbędny element, który powinien znaleźć się w każdym mieszkaniu. Dzięki niemu czyszczenie obuwia będzie dużo łatwiejsze oraz przyjemniejsze. Pasta do butów jest produkowana w dużych termostatowanych reaktorach z mieszaniem. Podejmowane są kroki w celu zapewnienia, że lotne rozpuszczalniki nie odparują. Zazwyczaj topi się wosk parafinowy o niskiej temperaturze topnienia, następnie woski o wyższej temperaturze topnienia i na koniec mieszaninę barwników i stearynianów. Stopioną masę dodaje się do ciepłego rozpuszczalnika przed dozowaniem. Szczotka do zamszu w dzisiejszych czasach jest dość popularna.

Dobry produkt do czyszczenia butów

Woski są stosowane podczas czyszczenia obuwia. Należy nałożyć odpowiednią ilość produktu na szczotkę i wyszorować buty. Szczotka do zamszu powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu sprawi, że obuwie będzie naprawdę porządnie wyczyszczone. Oprócz tego, ważne jest to, aby szczotka do butów także pielęgnowała materiał, z którego wykonywane są buty.

You might also like