Espadryle – prawdziwy hit tego sezonu

Espadryle to komfortowe buty na płaskim obcasie, aczkolwiek coraz częściej można je spotkać w wersji na koturnie. Zwykle mają cholewkę z płótna lub bawełny i elastyczną podeszwę. To właśnie ta podeszwa jest charakterystyczną cechą espadryli; cholewki różnią się znacznie stylem. 

Idealne buty dla każdej kobiety 

Istnienie tego rodzaju butów w Europie jest udokumentowane od co najmniej 1322 roku. Espadryle powstały we Francji, gdzie były co najmniej typowym chłopskim obuwiem od XIV wieku. Tradycyjne espadryle noszone są zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Są one zwykle produkowane we Francji, Hiszpanii i Azji Południowej. Wytwarzane są z dobrej jakości materiałów, co z całą pewnością jest zaletą, gdyż w ten sposób obuwie może posłużyć przez dłuższy czas. Espadryle damskie z takich rodzajów można zakupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także sklepach internetowych, które są coraz bardziej popularne. 

Wygodne espadryle 

Podeszwy espadryli mogą być płaskie, platformowe lub klinowe wykonane z naturalnego włókna. Cholewki mogą być wykonane z prawie każdego rodzaju materiału. Tysiące odmian espadryli można znaleźć, od tanich marek promocyjnych po drogie i cenione marki z całego świata. Postać Lauren Bacall w filmie Key Largo z 1948 roku miała na sobie sznurowane espadryle – od tamtego czasu buty zyskały jeszcze większą popularność. Espadryle damskie można nosić nie tylko na co dzień, ale również na uroczystości rodzinne, ponieważ obuwie pięknie prezentuje się w połączeniu z eleganckimi sukienkami.

You might also like