buty oxfordy

Jak znaleźć perfekcyjne klasyczne buty

Zakup nowych butów, szczególnie tych dedykowanych na wyjątkowe okazje, warto zrobić jak najbardziej świadomie. Niech nowa para stanie się naprawdę parą wręcz idealną, po którą będzie sięgać się z przyjemnością. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka aspektów, by nawet osoby ceniące styl sportowy zaczęły z przyjemnością nosić klasyczne buty.

Najpiękniejsze buty klasyczne dla mężczyzn i kobiet

Najbardziej klasyczne buty dla kobiet na wyjątkowe okazje to po prostu szpilki. Wybierając ten model butów warto zwrócić uwagę po pierwsze na sam kształt obcasa i jego wysokość. Lepiej wybrać szpilkę odrobinę grubszą o wysokości 7 cm. Takie buty są po prostu wygodniejsze do noszenia na wiele okazji. Spektakularne szpilki o wysokości 10 cm najczęściej nadają się tylko do założenia na dwie, trzy godziny.
W dzisiejszych czasach nie tylko panie mają duży wybór obuwia. Coraz więcej na rynku jest butów klasycznych takich jak: monki, derby czy oksfordy. Panowie coraz częściej decydują się na „klasyki”.

Skóra naturalna

Gdy kupuje się klasyczne obuwie, czyli właśnie monki, derby, oxfordy, szpilki lub czółenka, dobrze jest wybrać buty wykonane ze skóry naturalnej, które mają również wewnętrzną skórzaną wkładkę. To właśnie dzięki temu buty są tak mięciutkie i wygodne i świetnie dopasowują się do stopy. Ich noszenie nie skończy się wtedy otarciami i nadgniotami. Takie buty pozwalają stopom oddychać, dlatego też można wkładać się nawet bez rajstop czy skarpet. To idealne buty na ciepłe letnie dni, kiedy kobieta pragnie wyeksponować swoje nogi. Perfekcyjna para najczęściej ma kolor czarny lub beżowy – tak naprawdę w szafie współczesnej kobiety powinny znaleźć się obydwa modele.