Z jakich materiałów produkuje się klapki adidas?

Wybierając nowe klapki adidas warto zwrócić uwagę nie tylko na ich cenę i design, ale również na materiał z których są wykonane. Solidne i wytrzymałe klapki to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać. W pierwszej kolejności warto postawić na naturalne materiały, które są idealne do produkcji butów. Mowa tutaj przede wszystkim o skórze, która jak powszechnie wiadomo przepuszcza powietrze i idealnie dostosowuje się do kształtu każdej stopy.

Klapki z gładkiej skóry

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych królują przede wszystkim klapki adidas wykonane z gładkiej skóry, która charakteryzuje się delikatną i strukturową powierzchnią z niewielkimi wgłębieniami. Można znaleźć klapki matowe albo modele z połyskiem. W Polsce bardzo dobrze radzi sobie również lakierowana skóra, która wyróżnia się połyskową powierzchnią. Niestety klapki z tego materiału podatne są na mróz i wilgoć.

Materiały syntetyczne

Klapki adidas mogą być wykonane również z różnorodnych materiałów syntetycznych. Mowa tutaj przede wszystkim o PCV, PU albo kauczuku. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że materiały syntetyczne mogą pochwalić się praktycznie takimi samymi właściwościami, jak naturalna skóra. Sporą zaletą syntetycznych materiałów jest nie tylko konkurencyjna cena, ale również to, że dzięki nim można tworzyć bardzo zróżnicowane wzory o wielu kolorach. Warto inwestować oczywiście w oryginalne klapki, które służyć będą przez lata.

You might also like